Zdrowe gotowanie jest modne od wielu lat, a teraz, dzięki innowacyjnym wynalazkom, także znacznie prostsze

Posted on 29/11/2022 7:57am

Trend na zdrowe gotowanie trwa już od ładnych paru lat. Konsumenci pomału uświadamiają sobie, jak dużo zależy od jakości spożywanych dań i są bardziej świadomi tego, co kupują oraz w jaki sposób to przyrządzają. W sklepach znajdziemy mnóstwo towarów usprawniających zdrowe gotowanie.

kuchenny - sprzęt
Author: Staub
Source: www.SmakProstoty.pl
Aktualnie wielu ludzi używa takich rozwiązań jak garnki do przygotowywania jedzenia na parze czy szybkowary. Oba te urządzenia według wielu konsumentów sprawiają, iż przygotowywane pożywienie zachowuje większą ilość składników odżywczych oraz jest, po prostu, lepsze. Oczywiście sam garnek nie sprawi, że można będzie objadać się wysokotłuszczowym mięsem. Zdrowe gotowanie to przede wszystkim zbilansowania dieta, zmniejszenie spożycia soli i produktów mocno przetworzonych. Jeżeli jednakże kupimy specjalne garnki mamy szansę bardzo ożywiść swoje kuchenne przygody. Lwa część ludzi zdaje sobie sprawę z tego, czym jest gotowanie na parze, jednak szybkowary stanowią dla wielu wielką niewiadomą. Czym więc one są? To tradycyjne garnki ze osobliwą, szczelną pokrywką, która zatrzymuje parę wewnątrz garnka.

Amatorzy szybkowarów twierdzą, że używanie ich jest nie tylko zdrowe, lecz także opłacalne. Podobno używanie ich skraca czas przygotowywania jedzenia aż o siedemdziesiąt procent. Z tego powodu szybkowary pozwalają też zaoszczędzić na fakturach za gaz i prąd. Ponadto temperatura w szybkowarze jest wyższa niż w tradycyjnym garnku, co umożliwia zatrzymanie składników mineralnych i witamin w jedzeniu. Niekwestionowaną zaletą jest również możliwość ugotowania potrawy bez używania tłuszczu. Kiedy gotujemy na parze możemy być pewni, że danie nie straci koloru i nie zmieni smaku, gdyż podgrzane zostanie wyłącznie przez parę. Oczywiście w ten sposób da się także przyrządzać mięso, na ten przykład indyka, dlatego garnki do gotowania na parze są tak popularne wśród osób na diecie. Już samo wyeliminowanie oleju robi wielką różnicę. Niektórzy ludzie boją się szybkowarów właśnie przez wzgląd na wysokie ciśnienie, jakie w nich powstaje.

Jeśli zaabsorbował Cię ten artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ ta witryna na pewno również jest godna polecenia.

Z tego powodu firmy od dłuższego czasu instalują w szybkowarach potrójny mechanizm bezpieczeństwa gwarantujący, iż nic złego w czasie przyrządzania jedzenia się nie stanie.