Smartfon – w jaki sposób o niego zadbać?

Posted on 04/11/2021 7:23am

Na dzień dzisiejszy mało kto wyobraża sobie bytowanie bez smartfona. Nie jest on już, tak jak kiedyś, wyłącznie narzędziem komunikacji za pomocą smsów oraz połączeń. Coraz częściej telefon komórkowy to także aparat cyfrowy, terminarz, budzik, dyktafon, odtwarzacz multimediów oraz Bóg wie, co jeszcze. Opcji użytkowania modnych ostatnio telefonów dotykowych są praktycznie nieograniczone – stąd nie zdumiewa fakt, iż smartfony są tak popularne pośród eksploatatorów. Telefon dotykowy potrafi być nadzwyczaj praktyczny, jednak ma tendencję do usterek. Jak im zapobiec? W jaki sposób troszczyć się o smartfon tak, ażeby posłużył przez lata?

fotos - samochód
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
usługi - landszaft
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Ekran oraz dotyk. Najistotniejszy fragment konstrukcyjny smartfonu. To on umożliwia używanie aparatu. W komórce obsługiwanej przez dotyk, awaria ekranu może całkowicie uniemożliwić jej eksploatację. Coraz częściej w razie awarii ekranu dotykowego nie ma co liczyć na serwis gwarancyjny. Ta niesłychanie rzadko jest rozpatrywana pozytywnie – dowodzi się posiadaczowi telefonu jego nieprawidłowe użytkowanie oraz tym samym jego winę, czy opiniuje się uszkodzenie mechaniczne. Naprawa ekranu poza gwarancją staje się zaś ogromnie kosztowna, nierzadko w ogóle nieopłacalna.

Z pewnością przyda Ci się solidna treść (http://www.m2t.com.pl/pl/drukarki-etykiet-11). Zatem kliknij w poniższy link i raduj się tekstem, który z przyjemnością dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dlatego wskazane jest troszczyć się o ekran dotykowy jak też traktować go we właściwy sposób. Jeżeli konieczna jest wymiana wyświetlacza, warto wpisać w komputer: serwis GSM Łódź.

wizerunek - samochód
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Bezwzględnie, po usunięciu folii fabrycznej z ekranu telefonu dotykowego, musimy zaopatrzyć się w nową folię osłonową, na przykład poliwęglanową.

Masz ochotę przejrzeć nowe zajmujące wpisy? Zapraszamy więc na stronę twórcy. Tam oczekują na Ciebie sprawdzone wiadomości.

Ochrania ona ekran przed poplamieniami i rysami, stanowi barierę przed niepożądanymi warunkami atmosferycznymi, to jest deszczem lub nadmiernym słońcem. Kosztuje od kilku do kilkunastu złotych a możesz ją zakupić w sieciowych marketach z AGD, salonach komórkowych, również tych on-line. Folię przylepia się na dokładnie oczyszczony ekran. Odpowiednio zamontowana może posłużyć przez kilka miesięcy. Jeśli zaczyna się odklejać, należy ją wymienić na nową.

Co jeszcze może zaszkodzić dotykowemu ekranowi? Przede wszystkim może on się popsuć od kontaktu z wszelakimi płynami, chociaż na rynku są osiągalne już telefony, które działają pod wodą. Typowe ekrany dotykowe muszą być jednakże trzymane z daleka od wody, tłuszczów. Ekrany dotykowe czyści się gałgankami z mikrofibry, a w ostateczności wyłącznie specjalnymi sprayami.