O czym powinniśmy pomyśleć, jeśli zdecydujemy się na psa w domu?

Posted on 03/04/2022 7:36am

W chwili, gdy decydujemy się na wzięcie do domu psa, powinniśmy być świadomi, że czeka nas wiele zmian. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nas, lecz także dla samego zwierzaka. Trzeba bardzo wnikliwie przemyśleć tę kwestię i omówić ją z domownikami. Przede wszystkim niezbędne jest wytłumaczenie dzieciom, że nie będzie to nowa zabawka, lecz żywa istota stworzenie. Wszyscy powinni mieć poczucie obowiązku w stosunku do nowego lokatora oraz dbać o to, by miał on jak najlepsze warunki.

York
Author: http://www.sxc.hu
Source: psy, york, rasy
Są pewne sprawy które należy bardzo dokładnie przemyśleć. Tym, co jest priorytetowe, jest rzecz jasna wybór odpowiedniej rasy. Jeżeli jesteśmy osobami samotnymi i mieszkamy w bloku, niewątpliwie powinniśmy zrezygnować z dużych psów. Nie dość, że dla takiego zwierzęcia przebywanie na niewielkim metrażu będzie uciążliwe, to i my sami możemy sobie nie poradzić z opieką nad nim. Zdecydowanie lepiej będzie w takiej sytuacji zdecydować się na pupila mniejszych rozmiarów, który lepiej dostosuje się do ograniczonej powierzchni. Jeśli natomiast posiadamy dom z ogrodem, wówczas nie musimy się ograniczać co do samej wielkości zwierzęcia. Należy się jednak zorientować przynajmniej w podstawowych cechach rasy, jaka nas interesuje. Jeżeli na przykład mamy piękny ogród i boimy się, że zostanie zniszczony, to zdecydowanie należy zdecydować się na rasę o łagodnym usposobieniu, bez tendencji do nadmiernego kopania dołków. Także obecność dzieci w domu w pewien sposób ogranicza wybór rasy psa. Zależnie od ich wieku musimy rozważyć psy łagodne i lubiące maluchy, nie stwarzające dla nich żadnego zagrożenia.

Kiedy już wybierzemy, jakiego konkretnie psa weźmiemy do domu,powinniśmy wyposażyć się w podstawowy asortyment. Przede wszystkim, trzeba przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Oczywiście legowisko dla szczeniaka może być małe, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkunastotygodniowy psiak, rasy np. owczarek niemiecki kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W kwestii tego rodzaju ras bezwzględnie musimy pamiętać, iż w przyszłości będziemy musieli kupić legowisko dla psa xxl. Podobnie sytuacja wygląda z miskami, szczeniakowi wystarczą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, zwłaszcza dużych ras, będą potrzebowały głębszych pojemników. Naturalnie warto pamiętać o akcesoriach takich jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa.

Kliknij tutaj oraz zdobądź ważne info (https://pl.babor.com/) na przedstawiany tutaj temat. Takie wiadomości też wpadną Ci w oko, więc nie zastanawiaj się długo, a przestudiuj to zagadnienie.

Będą one szczególnie użyteczne nie tylko na spacerach, ale także na przykład w przypadku wizyty weterynarza.

Jeśli zorganizujemy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy dobrze przygotowani na powitanie w domu nowego mieszkańca – psa. Oczywiście nawet najbardziej szczegółowe instrukcje nie wystarczą, i dopiero realna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega pielęgnacja zwierzęcia. Nie ulega jednak wątpliwości, iż jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczająco dużo uwagi, pozostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!