Jak postęp technologiczny wpłynął na rozwijanie się nowych, zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji.

Posted on 08/07/2022 7:26am

Technologiczny postęp przynosi coraz to nowocześniejsze rozwiązania, jeżeli chodzi o komunikację na większe odległości. Całkiem niedawno jeszcze można było jedynie z innymi osobami rozmawiać, obecnie widzieć je można na ekranie monitora, a niewykluczone, że za kilka lat będzie się oglądało postacie w trójwymiarze.

biznes - obrazeczek
Author: Łukasz Miśkiewicz
Source: http://www.flickr.com
Z możliwości tego typu cieszą się zwykli ludzie, lecz coraz chętniej również je wykorzystuje biznes, dla którego tego typu nowinki to zwiększenie możliwości na prowadzenie swoich interesów i jednocześnie ograniczenie kosztów. Przykładowo w oba te zagadnienia doskonale wpisuje się video conferencing, który wykorzystywany jest coraz częściej stosowany przez różne firmy. Jego ogromną zaletą będzie to, że organizować można różnego rodzaju spotkania czy konferencje z osobami z różnych stron świata, bez przymusu ściągania ich do jednego miejsca. Technologie które umożliwiają realizację tego typu videokonferencji rozwijają się w błyskawicznym tempie i dają coraz to nowe możliwości.

Odpowiada Ci taki artykuł? To super, sprawdź stronę kancelaria prawna szczecin pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Jeszcze do niedawna standardem było tylko transmitowaniu obrazu i głosu. Aktualnie pojawiają się coraz częściej w sprzedaży różnego rodzaju narzędzia które pozwalają na pracę zdalną nad jakimś projektem ludzi znajdujących się w nieraz bardzo odległych miejscach.

Jeszcze dalej idzie teleobecność, która pozwala na sprawienie wrażenia, że osoba przebywająca w jakimś miejscu w rzeczywistości spostrzegana jest, jakby znajdowała się zupełnie gdzie indziej. Niejednokrotnie tę metodę wykorzystuje się przy organizacji videokonferencji, żeby zagwarantować warunki jak najbardziej podobne do bezpośredniego spotkania.

Odpowiednio duży obraz o doskonałej jakości a także wyraźny, czysty dźwięk to najważniejsze narzędzia wykorzystywane w tej technice. Rozwiązania tego typu coraz częściej wykorzystuje się również w wielu innych dziedzinach, na przykład przy nauczaniu na większe odległości, zdalnych zabiegach medycznych czy też w sytuacjach, gdy czyjaś obecność mogłaby się wiązać z niebezpieczeństwem. Przez to, że przygotowanie w odpowiedni sposób takich systemów będzie wymagać użycia wielu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, to ich koszt może być dość wysoki.