Innowacyjny sposób porozumiewania się wraz z wizją

Posted on 22/06/2022 4:18pm

Współcześnie wiele firm posiada swoje filie na całym globie, zatrudnia setki osób o każdej narodowości, konkretni pracownicy realizują projekty obejmujące kilka państw, sporo osób, które pracują ze sobą dzień w dzień dzielą setki kilometrów, zazwyczaj nawet nie mają oni okazji spotkać się osobiście. To jednak nie jest żadna przeszkoda w doskonałym działaniu tak rozsianych po świecie firm – istnieją są innowacyjne kanały komunikacyjne, znacznie lepsze aniżeli zwykła rozmowa telefoniczna.

Ogromny postęp techniki, który możemy oglądać w ostatnich latach sprawia, iż posiadamy niemalże nieograniczone możliwości jeśli rozchodzi się o komunikowanie się: możemy w każdej chwili dodzwonić się na drugi koniec globu, słać smsy, które dotrą do odbiorcy po kilkunastu sekundach, wreszcie potrafimy również prowadzić wideokonferencje. Cóż to takiego? To najświeższy sposób komunikowania się, wystarczy, że obie osoby mają kamerę internetową a także połączenie z internetem. Jeśli oba te warunki będą zrealizowane, mogą one bez żadnych problemów rozmawiać patrząc sobie w twarze, nawet jeżeli między nimi są setki kilometrów. Ten sposób komunikowania się jest często wykorzystywany przez firmy, o jakich powiedziano powyżej: dzięki niemu zatrudnione osoby mogą wygodnie rozmawiać ze swoimi kolegami z pracy, a wszyscy wiemy, iż znacznie lepiej rozmawia się kiedy widzimy swojego rozmówcę niż przez telefon. Wideokonferencje to w tych czasach jeden z podstawowych sposobów komunikacji w ogromnych korporacjach.

Internet - odzwierciedlenie
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.
Ze zdobyczy, jakie wypracowane zostały na podstawie wideokonferencji korzysta w dużej mierze telepresence – technologiczna nowość, którą można opisać jako rozmawianie online, której towarzyszą uczucia, jakby nasz interlokutor siedział naprawdę obok nas. To technologia (szerzej w serwisie http://www.rfid.zone/standardy-rfid/) która wykorzystuje liczne urządzenia, jakie rejestrują ruchy rozmówców, pozycję ich ciała, głos i przesyłają je drugiej stronie. Poprzez to telepresence do złudzenia wygląda jak prawdziwa rozmowa.

Ta technologia (http://rfid.zone/technologia-rfid-usprawnia-zarzadzanie-dokumentacja-pacjentow-w-szpitalu/) jest nieoceniona w trakcie każdego rodzaju negocjacji w biznesie, gdy bardzo istotne jest rozgryzienie rozmówcy – to, że rozmawiamy z nim praktycznie tak, jakgdyby był obok, umożliwia odkrycie jego faktycznych zamiarów.