Z jakich powodów videokonferencje bez przerwy zyskują na popularności, krótka prezentacja ich możliwości.

Posted on 06/10/2020 7:54am

Postęp technologiczny przynosi coraz to nowe rozwiązania, jeżeli chodzi o komunikację na większe odległości. Jeszcze do niedawna dało się tylko rozmawiać z innymi osobami, obecnie widzieć je można na ekranie monitora, a całkiem możliwe, że za kilka lat będzie się oglądało wszystko w trójwymiarze.

firma - stykówka
Author: Solamente Itan
Source: http://www.flickr.com
Tu również dość szybko zawitała możliwość transmisji głosu w formie cyfrowej, a od kiedy dostępne są łącza mające dużą przepustowość, to również i obrazu. W szybkim tempie te techniczne nowinki zaczęły być używane przez środowiska biznesowe, każda możliwość zmniejszenia kosztów czy czasu potrzebnego na załatwienie jakiś spraw jest mile widziana. Na rynku pojawiać się zaczęły pierwsze narzędzia do tworzenia videokonferencji, i rynek bardzo pozytywnie je przyjął. Zamiast wysyłać swoich pracowników w dalekie służbowe podróże wystarczyło załączyć komputer lub (oprogramowanie dla spedycji) laptop, uruchomić odpowiednie oprogramowanie i można już zacząć rozmawiać z klientami czy współpracownikami nawet z innego kraju.

Ona jest wprost nieszablonowa - uczciwie zalecam tę witrynę (https://www.webtec.pl/e-marketing/). Jeżeli chcesz poszerzyć obszar swojej wiedzy na ten temat, to kliknij ten link.

Zalety tego typu narzędzi są na tyle duże, że coraz chętniej się je wykorzystuje, co z kolei napędza ich szybszy rozwój - klik.

Technologia wędruje z progresem, raz za razem nowe rzeczy wynajdywane są w celu udogodnienia funkcjonowania ludziom. Niezmiernie cenne jest to, iż przez tego typu systemy jak teleobecność ((link do wpisu)) można tak samo cieszyć się widokiem krewnych na przestrzeni odległego wyjazdu, jak i również rozwijać się , choćby poprzez zobaczenie czegoś, czego nie moglibyśmy ujrzeć bez tej technologii.

Współcześnie oferowane systemy telepresence będą dawać znacznie więcej możliwości, niż narzędzia sprzed okresu paru lat. W pierwszej kolejności dają bardzo wysoką jakość komunikacji, w tej chwili największym ograniczeniem zaczyna być nie sam sprzęt, a możliwości łączy. Jednak dynamiczny postęp także w tym obszarze sprawia, że coraz częściej i to przestaje być jakąś dużą przeszkodą. Następna rzecz to dynamiczny rozwój różnych narzędzi do zespołowej pracy, dzięki którym nie tylko jest możliwość samej rozmowy, lecz również zaawansowanej pracy przy projektach. Zresztą coraz bardziej widać, że zmiany idą właśnie w kierunku możliwości wydajnej pracy z różnych lokalizacji, i coraz większa ilość rozwiązań będzie pozwalała na tego typu rzeczy. Rzecz jasna w niejednym przypadku najzwyklejsza videokonferencja, oparta wręcz o darmowe rozwiązania w zupełności powinna wystarczyć.

Ta technika jest nieoceniona w trakcie wszelkiego rodzaju negocjacji biznesowych, gdy niezwykle ważne jest rozgryzienie przeciwnika – to, że rozmawiamy z nim niemalże tak, jakgdyby był obok, pozwala odkrycie jego prawdziwych zamiarów.